• VVW 2 - Always Forward 2
    Zondag 30 maart 2025

    Op zondag 30 maart 2025 stond er een interessante wedstrijd op het programma voor de mannen van VVW 2: de return tegen Always Forward 2. Eerder dit seizoen won VVW 2 de uitwedstrijd in Hoorn met 2-1, waardoor de ploeg vol vertrouwen aan deze thuiswedstrijd begon. Met de overwinning op VVS’46 van vorige week nog vers in het geheugen, was het geloof in een goed resultaat groot. Bovendien lonkte aansluiting bij IVV op de ranglijst.


    Eerste helft: strijden tegen de wind

    Bij aankomst op het sportpark werd al snel duidelijk dat de harde wind een grote rol kon gaan spelen. Daarnaast stond VVW na twee weken eindelijk weer eens op een strak kunstgrasveld, wat volgens de spelers moest bijdragen aan beter combinatiespel.

    VVW koos ervoor om de eerste helft met de wind in de rug te beginnen. Vanaf het eerste fluitsignaal lieten beide ploegen verzorgd voetbal zien, met veel bal wisselingen tussen de teams. Always Forward had, net als in de heenwedstrijd, moeite om door de defensie van VVW heen te breken. De wind zorgde echter voor een onrustig spelbeeld: VVW probeerde met diepe ballen kansen te creëren, terwijl Always Forward voornamelijk voetballend de oplossing zocht, omdat hun lange ballen nauwelijks afstand haalden. Ondanks enkele kleine kansen aan beide kanten, gingen de teams met een 0-0 stand de rust in.

    Tweede helft: beter spel, ongelukkig resultaat

    Tijdens de rust sprak trainer Freek Beers de ploeg toe en benadrukte hij dat er zeker kansen lagen in de tweede helft. Wat echter ontbrak, was de strijdlust die VVW een week eerder naar de overwinning had geleid. Een krachtige eindspeech van aanvoerder Daan Schouten gaf de spelers nieuwe energie om de tweede helft – nu met de wind tegen – vol strijdlust te beginnen.

    Vanaf de hervatting waren de rollen omgedraaid: VVW speelde beter voetbal, terwijl Always Forward het met lange ballen probeerde. Helaas pakte dit voor de bezoekers goed uit. In de 59e minuut wist hun snelle buitenspeler te ontsnappen en tekende hij voor de 0-1. VVW bleef kansen creëren, maar wist het net niet te vinden. In de 72e minuut sloeg dezelfde speler opnieuw toe met een fraai schot in de kruising: 0-2.

    VVW bleef de beter voetballende ploeg, wat leidde tot frustratie. In de 88e minuut kreeg de ploeg, na een opvallende beslissing van de scheidsrechter, een penalty mee. De goed invallende spits Rink werd zogenaamd onderuit gehaald, waarna de koelbloedige Bas Dudink de strafschop feilloos binnenschoot: 1-2.

    In de laatste minuten probeerde VVW met man en macht nog een punt uit het vuur te slepen, maar de scheidsrechter floot na 95 minuten voor het einde van de wedstrijd. Ondanks de nederlaag liet VVW in de tweede helft goed voetbal zien, wat vertrouwen geeft voor de komende wedstrijden. De ploeg zal moeten bewijzen dat zij thuishoort in de 1e klasse.

    Komende zondag staat de uitwedstrijd tegen De Rijp 2 op het programma, een directe concurrent. Een belangrijke wedstrijd waarin VVW moet laten zien dat het de punten kan pakken. Tot zondag! Ook bij deze wedstrijd was fotograaf Johnny Mol aanwezig meerdere foto’s in het menu Fotogalerij.

rfwbs-slide